Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza ma na celu niedopuszczenie do przedwczesnej utraty zębów, w jej skład wchodzą:

  • kosmetyka uzębienia
  • profilaktyka
  • leczenie ubytków różnego pochodzenia
  • leczenie endodontyczne

Kosmetyka uzębienia - podstawowym zabiegiem jest wybielanie zębów, jest to ostatnio popularna metoda "upiększania" uzębienia. Proponujemy wybielanie zębów przy użyciu środków wybielających katalizowanych lampą halogenową. Zaliczyć tu także można biżuterię nazębną, przyklejona biżuteria przyciąga wzrok szczególnie podczas karnawałowego uśmiechu. Osadzenie jest obojętne dla stanu zdrowia zęba.

Profilaktyka - to zabiegi mające zapewnić zachowanie zdrowego uzębienia w ramach których zapoznajemy pacjentów z prawidłowymi nawykami dotyczącymi higieny jamy ustnej. Przeszkolony personel oferuje program dla każdego pacjenta-SOLO, polegający na indywidualnym doborze środków higienicznych oraz szczoteczek. Oferujemy również profesjonalne usuniecie złogów nazębnych i kamienia - skaling i piaskowanie, oraz stosujemy środki chroniące zęby przed próchnicą w postaci laków i lakierów z fluorem. W naszym gabinecie istnieje możliwość zakupienia środków higieny jamy ustnej.

Leczenie ubytków różnego pochodzenia - są to zabiegi mające na celu rekonstrukcje zniszczonych twardych tkanek zębów. Używamy do tego najnowszych materiałów, które zapewniają przywrócenie funkcji i estetyki.

Leczenie endodontyczne - to metoda leczenia zębów ze zmianami w miazdze zęba. Polega ona na usunięciu zmienionej zapalnie miazgi z korony i kanałów korzeniowych i zastąpienie jej odpowiednimi materiałami. Nasz gabinet jest w posiadaniu endometru, który ułatwia to leczenie.